top of page
10.png
2.jpg

     Підготовка до здачі ЗНО є частіше психологічно важкою. Фізична праця важка, але розумова не менш складна, тим більше коли вона стосується великих об’ємів матеріалу. Шлях до успішної здачі ЗНО це по-перше правильна організація та самодисципліна.

Що потрібно для успішної здачі ЗНО?

  • Розробка плану дій.

  • Виконання поставлених завдань та цілей.

  • Власні зусилля та подолання перешкод.

  • Постійна робота над собою.

Проблеми у підготовці та їх вирішення.

  1. Хвилювання часто є причиною невдачі на іспитах, тому працювати над собою можна за допомогою вправ для емоційного налаштування. Залишившись на одинці заплющ очі зроби кілька глибоких, повних вдихів i видихів, уявляй енергію, яку ти вдихаєш із киснем, а видихай свою невпевненість. Вміння спокійно реагувати на випробування, допоможе тобі у житті.

  2. Кожного дня приділяй хоча б годину на підготовку до ЗНО. Маленька перемога над своєю лінню кожного дня приведе тебе до перемоги і дозволить досягнути результату.

  3. Дозволь co6i мати далеку й високу мрію про майбутнє, вчись досягати мрій. Перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого. Рано чи пізно вона приходить до того, хто повірив у себе.

  4. Тренуй свою впевненість, лінь та страх, налаштуй свої зусилля на позитивний результат. Пам’ятай: занепокоєння – це емоція, а не метод вирішення проблем.

  5. Плануй свій день. Заведи блокнотик, у який щовечора записуй, що ти зробив сьогодні. I обов’язково перевіряй, чи все з запланованого ти встиг зробити.

  6. Правильно харчуйся, менше приділяй уваги комп’ютеру, телефону та телевізору, адже за межами інформаційного простору є багато цікавого.

  7. Вчися визначати пріоритети – почни день з виконання важливого завдання, допоможи батькам та не залишай на завтра те, що можна зробити сьогодні. Випередження плану зумовлює появу позитивних емоцій та впевненості у своїх силах.

  8. Роби перерви під час виконання завдань на день, змінюй види роботи та відпочивай.

  9. Навчись відпочивати правильно, адже відпочинок це важливо!

3.png

Права на обов’язки учасників ЗНО

 

     Права на обов’язки учасників зовнішнього незалежного оцінювання визначено Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

 

 

  1. Учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право на:

     1) доступ до інформації про:

  • програми зовнішнього оцінювання;

  • форми завдань сертифікаційних робіт;

  • строки та порядок проведення зовнішнього оцінювання;

  • час і місце проведення зовнішнього оцінювання;

  • використання в пунктах зовнішнього оцінювання технічних пристроїв, необхідних для здійснення контролю за проведенням зовнішнього оцінювання;

  • порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання;

     2) виконання сертифікаційних робіт, розроблених згідно з програмами зовнішнього оцінювання, затвердженими наказами Міністерства освіти і науки України;
    3) проходження зовнішнього оцінювання з установленої Міністерством освіти і науки України кількості навчальних предметів;
   4) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання;
   5) безпечні умови під час проходження зовнішнього оцінювання;
   6) отримання безкоштовної медичної допомоги в пункті зовнішнього оцінювання (у разі потреби);
   7) оскарження процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання (апеляцію);
  8) ознайомлення зі своєю сертифікаційною роботою після оголошення результатів зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета, отримання засвідченої копії такої роботи.

  1. Учасник зовнішнього оцінювання зобов’язаний:

    1) ознайомитися Порядком, дотримуватися його вимог;
   2) своєчасно прибути до пункту зовнішнього оцінювання із сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання і документом, на підставі якого особу зареєстровано для участі в зовнішньому оцінюванні (серія (за наявності) та номер якого вказані в Сертифікаті);
   3) ввічливо ставитися до учасників зовнішнього оцінювання і працівників пункту зовнішнього оцінювання;
   4) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту зовнішнього оцінювання щодо процедури проходження зовнішнього оцінювання;
   5) після завершення часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, повернути матеріали зовнішнього оцінювання (крім зошита із завданнями сертифікаційної роботи) працівникам пункту зовнішнього оцінювання;
   6) виконувати сертифікаційну роботу на робочому місці, визначеному Українським центром;
   7) виконувати та оформляти сертифікаційну роботу згідно з правилами, зазначеними в зошиті із завданнями;
   8) до виходу з пункту зовнішнього оцінювання надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти (далі – уповноважена особа Українського центру) Сертифікат для проставляння відмітки про проходження зовнішнього оцінювання.

  1. Учаснику зовнішнього оцінювання забороняється:

    1)  приносити до пункту зовнішнього оцінювання небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;
   2)  використовувати в пункті зовнішнього оцінювання та мати при собі або на своєму робочому місці протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання роботи);
   3)  протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи:

  • заважати іншим учасникам зовнішнього оцінювання виконувати роботу;

  • спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи;

  • списувати відповіді на завдання сертифікаційної роботи в іншого учасника зовнішнього оцінювання;

  • виносити за межі аудиторії зошити із завданнями сертифікаційної роботи, їх окремі аркуші, бланки відповідей;

    4)  псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт зовнішнього оцінювання, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті;
   5)  персоналізувати сертифікаційну роботу.

     4.У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, підпунктами 1 – 4 пункту 3, учасник зовнішнього оцінювання за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання, має повернути їм матеріали зовнішнього оцінювання та залишити пункт зовнішнього оцінювання.

111.png

2023 року замість ЗНО українські випускники складатимуть Національний мультитест, за результатами якого вступатимуть до вузів.

НМТ 2023 - головні особливості та нововведення

Національний мультитест школярі складатимуть у ТЕЦ (тимчасових екзаменаційних центрах) – спеціально оброджених комп'ютерних аудиторіях у навчальних закладах. ТЕЦ буде створено в Україні та в 35 країнах, де найбільше переселенців.

НМТ 2023 міститиме завдання з трьох предметів. З них два обов'язкові предмети - українська мова та математика, а третій предмет - на вибір учня: це може бути історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька чи іспанська), біологія, фізика, хімія.

Сумарно тест триватиме 180 хвилин, абітурієнти самі розподілять час між трьома предметами.

У НМТ 2023 не буде завдань з відкритою формою відповіді. Але будуть знайомі по ЗНО завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число чи слово.

Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.

Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова – з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники можуть з 3 квітня по 3 травня.

Вступна кампанія 2023 - порогові бали по НМТ для вступу

Пороговий бал для вступу на контракт за результатами НМТ 2023 становитиме 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів

Пороговий бал для вступу на бюджет у кожному вузі і на кожній спеціальності відрізнятиметься. Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів на тесті, проте для спеціальностей "Право" та "Міжнародні відносини" пороговий бал становить 140 балів, а для "Медицини" та "Стоматології" - 150 балів.

Максимально абітурієнт може подати 20 різних заявок на надходження, з яких максимум 5 заяв на бюджет. Цього року під час вступу не враховуватиметься середній бал атестату абітурієнта.

 

Технічна характеристика тесту

НМТ з української мови

Українська мова – обов'язковий блок НМТ 2023, який міститиме 30 завдань.

З 30 завдань з української мови:

  • 10 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох,

  • 15 – з вибором однієї правильної відповіді з п'яти,

  • 5 – на встановлення відповідності (4 з 5).

Завдань з письмовими розгорнутими або короткими відповідями не буде. Максимум можна буде набрати 45 балів.

НМТ з математики

Математика - другий обов'язковий предмет мультитеста. У цьому блоці буде 22 завдання.

З 22 завдань у тесті передбачені:

  • 15 – з вибором однієї правильної відповіді з п'яти,

  • 3 – на встановлення відповідності (3 з 5),

  • 4 – з короткою відповіддю.

Учасники НМТ також матимуть можливість скористатися довідковими матеріалами та чернетками. Максимум за блок тесту з математики можна набрати 32 бали.

НМТ з історії

На відміну від НМТ 2022, у 2023 році історія України є опціональним, а не обов'язковим предметом. Завдання у тесті з історії охоплюватимуть період другої половини ХVI – початок XXI століття.

Всього по історії буде 30 завдань.

 

З 30 завдань буде:

  • 20 – тестових,

  • 4 – на встановлення відповідності (4 з 5),

  • 3 – на встановлення хронологічної послідовності,

  • 3 – з вибором трьох відповідей із семи запропонованих.

Останні два формати питань нові для НМТ, але вже застосовувалися у ЗНО.

За тест з історії України можна набрати максимум 54 бали.

Іноземні мови

З 32-х завдань тесту передбачені такі:

  • 5 – з вибором однієї правильної відповіді,

  • 3 – на встановлення відповідності (3 з 5),

  • 4 – з короткою відповіддю.

Аудіювання та письмових завдань із розгорнутою відповіддю не буде. Максимальна кількість балів за блок тесту з іноземної мови – 32.

Фізика

Всього буде 20 завдань, з яких:

  • 12 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох,

  • 2 0 на встановлення відповідності (4 з 5),

  • 6 – з короткою відповіддю.

Учасники НМТ зможуть користуватися чернетками. Максимум за цей блок можна отримати 32 бали.

Хімія

30 завдань тесту розподілені у такий спосіб:

  • 22 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох,

  • 2 – на встановлення відповідності (3 з 5),

  • 6 – з короткою відповіддю.

Буде можливість скористатися деякими довідковими матеріалами та чернетками. Загальна кількість балів, які можна отримати за тест – 40.

Біологія

Із 30 завдань у тесті передбачені:

  • 24 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох,

  • 4 – на встановлення відповідності (4 з 5),

  • 2 – з вибором 3-х відповідей із 3-х груп запропонованих варіантів.

Максимальна кількість балів, які можна отримати за тест – 46.

Цьогоріч буде щонайменше 23 варіанти тестів з обов'язкових предметів.

 

Чи буде пробне спрощене ЗНО?

Ні, цього року, як і минулого, пробного тестування не буде. 

Однак учасникам мультипредметнього тесту представлять демонстраційний варіант завдань, аби розуміти, до чого готуватися. Також буде можливість пройти пробне НМТ онлайн. 

Демонстраційний НМТ УЦОЯО оприлюднить не пізніше травня.

Чи діятимуть під час вступу сертифікати ЗНО та НМТ минулих років?

Так. Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися сертифікатами:

  • НМТ 2022 року,

  • ЗНО 2021 року,

  • ЗНО 2020 року.

 

Більше про проведення НМТ у 2023 році за посиланням:

https://osvita.ua/test/

bottom of page