Як не буде птахів, то і людське серце стане черствішим.
М. Стельмах
Напевно немає такої людини, котра б не захоплювалася приємними мелодійними голосами – пташиним співом. Тьохкання соловейка, щебет сойки, скрекотання сороки, цвірінькання горобців, чи, навіть, ритмічні постукування дятла, – усе це царство птахів.
1 квітня відзначається Міжнародний день птахів. Проходить це свято щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.
Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
Серед птахів символом цього року в Україні обрано синицю чубату (Parus cristatus) – цей птах з родини синицевих, поширений в більшій частині Європи.
Птахи — невід’ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій.
До міжнародного дня птахів екологічним клубом «Гармонія» підготовлено відеокалейдоскоп «Птахи Волині, занесені до Червоної Книги України».
Comments