top of page
dnz-kcpto

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою


Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами міжнародна спільнота відзначає 17 червня, адже саме цього дня в 1994 році була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням.

На сьогодні Конвенцію ратифікувало 196 країн світу, включаючи Україну. Цей день має на меті привернути увагу до стану агроландшафтів планети. Щороку він присвячується певній темі і має конкретний лозунг. Мета цього Дня – звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі.

Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища, який характеризується пониженням природно-ресурсного потенціалу території нижче допустимого рівня і призводить до деградації рослинного покриву та погіршення продуктивності земель.

Головною причиною (приблизно 75%) опустелювання в світі вчені виділили людську діяльність, а саме: надмірна культивація земель; перевипас; вирубування лісів; зрошення з порушенням норм і вимог.

Попри всю світову славу українських чорноземів, проблема опустелювання для нашої країни також є актуальною. Вперше Україна відчула загрозу опустелювання близько 40 років тому, коли в південних областях зафіксували піщані бурі, почали зникати флора та фауна, люди стали покидати свої домівки. На даний момент там – пісок. Наприклад, Олешківські піски – понад 150 тисяч гектарів: 30 км із заходу на схід і 150 км з півночі на південь. Розташовані на Лівобережжі річки Херсонця, Херсонська область, визнані однією з найбільших пустель в Європі. Хоча пустелею їх назвати важко, скоріше, це напівпустеля. Українські бархани (так ще називають напівпустелю) поки не розростаються в розмірі. Навколо території посадили ліс (до речі, найбільший штучний лісовий масив у Європі). Окрім того тенденції до засушування зафіксувані в Миколаївській, Запорізькій, на півдні Донецької, а також у Одеській області. Причинами опустелювання наших земель є надзвичайно високий рівень розораності, внесення надмірних доз добрив і деградація полезахисних лісосмуг.

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухами – чудовий привід, аби замислитись над проблемами збереження і відтворення родючості українських земель. Адже, зберегти рідну землю для майбутніх поколінь, передати її у спадок нащадкам квітучою і багатою – наш святий обов’язок!

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

10 грудня - День Нобеля

Загалом Нобелівська премія – це лотерея. Володимир Некляєв Про Альфреда Нобеля сьогодні знають практично всі люди світу. Його знаменитої...

Comments


bottom of page