Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) бере свій початок у червні 1972 року з конференції ООН з питань довкілля людини під час якої прийнято Декларацію в якій зазначено про необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища.
Наступним кроком у сприянні відзначення цього дня став Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища (1975 рік) під час якого прийнято Белградську хартію екологічної освіти та проголошено 26 січня Всесвітнім днем екологічної освіти.
Екологічна освіта – це перш за все виховання особистої відповідальності кожного за оточуюче довкілля, бережливого ставлення до природи. Це виконання простих правил наприклад: не смітити на вулиці, викидати сміття у контейнер, не ставити машину на газоні, прибирати за собою після відпочинку на природі.
Всесвітній день екологічної освіти дає можливість всім пригадати , що людина є частиною природи і наша діяльність безпосередньо впливає на її стан. У наш час екологічна освіта та виховання має вирішальне значення для становлення громадянина України і справжнього патріота рідної землі та є однією з 10 ключових компетентностей Нової Української Школи.
Commentaires