Коли тобі погано – прислухайся до природи. Тиша світу заспокоює краще, ніж мільйони непотрібних слів. Конфуцій
Занадто довго люди ставилися до своєї планети недбало й жорстоко. В результаті світ страждає від забруднення природних екосистем, знищення біорізноманіття та глобального потепління, невпинно наближаючись до кліматичної катастрофи. На жаль, повернути час назад неможливо, але ми можемо нарешті навчитися співіснувати в гармонії з навколишнім середовищем, щоб захистити те, що залишилося й виправити те, що пошкоджено. З метою пропагування обізнаності та спонукання до практичних дій на захист природи щороку 5 червня проводиться Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day) — подія, встановлена ООН і яку відзначають мільйони людей у всьому світі.
Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер. Сьогодні навіть неможливо повністю оцінити вплив війни на довкілля через брак точної інформації. Але попри що, ми намагаємось піклуватися про довкілля, адже від цього залежить наше майбутнє.
Питання захисту довкілля чітко відображене у формулі миру Президента України Володимира Зеленського. Пункт 8 саме про протидію «екоциду». Збитки довкіллю стануть частиною міжнародного Реєстру збитків України через російську агресію.
Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля та дає можливість кожному з нас прийняти на себе відповідальність за турботу про нашу планету й активно сприяти змінам. Ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи її, шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Кожен для себе повинен знайти шляхи для покращення навколишнього середовища. Разом ми здатні зробити довкілля кращим, і надалі не забувати про його охорону та збереження природних скарбів.
Commentaires