Сторінка учня-випускника
01
Створення резюме
Стратегія ефективного пошуку роботи
Для отримання можливості взяти участь у співбесіді з роботодавцем необхідно пройти перший етап відбору кандидатів на вакансію на підставі резюме. Щоб привернути увагу рекрутера до вашої кандидатури, резюме повинно відповідати певним критеріям, оскільки щодня він аналізує понад 100 резюме.
02
Проходження телефонного інтерв’ю
Якщо ваше резюме було відібране, роботодавець зазвичай зателефонує вам протягом 1–3 днів, щоб задати декілька питань та вирішити, чи варто вас запрошувати на співбесіду.
Під час розмови можуть виникнути питання щодо вашого досвіду роботи, обставин звільнення, очікувань від майбутньої роботи та бажаного рівня заробітної платні. Важливо уважно слухати питання і відповідати на них чітко та без зайвої "води". Не забувайте, що роботодавець шукає людину, яка мотивована до розвитку та самовдосконалення, а не лише до зарплатні та комфортних умов праці. Під час телефонного інтерв’ю важливо з'ясувати для себе інформацію про компанію, обов'язки, графік роботи та умови праці.
03
Тестування або анкетування
Якщо телефонне інтерв'ю виявиться успішним, вас запросять на першу особисту співбесіду в офісі. Перед цим можливо, вам запропонують заповнити анкету, в якій потрібно буде надати короткі відомості про себе. Старайтесь відповісти на всі питання, писати чисто та розбірливо. Пам'ятайте, що важливо надавати лише правдиву інформацію, оскільки її можуть перевірити. Заздалегідь подумайте, кого б ви могли вказати в анкеті для надання вам рекомендацій. Це можуть бути ваші керівники, куратори, або викладачі. До анкети також можуть включити кілька тестів (знання англійської мови, аналітичні здібності тощо - залежно від посади). Головне тут - сконцентруватися, уважно читати питання та давати обдумані відповіді.
04
Перша стадія співбесіди
Співбесіда - це можливість продемонструвати свої сильні сторони, здібності та досягнення перед роботодавцем. Важливо пам'ятати, що співбесіда також допомагає визначити, чи відповідає ця компанія або вакансія вашим потребам і очікуванням. Оскільки людина проводить на роботі більшу частину свого життя, важливо прикласти максимум зусиль, щоб ця частина була для вас приємною та задоволеною.
05
Друга співбесіда з безпосереднім керівником
Якщо перша співбесіда пройшла успішно, вам зазвичай зателефонують протягом 3 днів і запросять на заключну співбесіду з вашим майбутнім керівником.. Під час другої співбесіди зазвичай вас просять відповісти на "каверзні" запитання. Важливо пам'ятати, що від вас очікують не лише правильних відповідей, а й впевненої та гідної поведінки. Будьте спокійними, відповідайте впевнено та чітко. На цій стадії співбесіди важливо отримати чітку інформацію щодо терміну випробувального періоду, рівня заробітної платні, обов'язків, оформлення працевлаштування та графіку роботи, щоб уникнути непорозумінь і конфліктів у майбутньому.