top of page

Поради для молоді: 10 секретів успішної співбесіди

  На шляху до отримання бажаної роботи найважливішим і вирішальним є співбесіда. В даній статті експерти одного з порталів із пошуку роботи (https://www.work.ua/articles/job-interview/) надають поради молодим людям про те, як успішно пройти цей етап.

  Будь-яка співбесіда – це новий досвід, який може виявитися корисним, навіть якщо ви не налаштовані змінювати роботу прямо зараз. Це можливість оцінити себе, завести ділові контакти, вчасно усвідомити, що, можливо, засиділися на нинішньому місці роботи, і вирішити, куди рухатися далі.

2e3ad110248289d81bbabcc126debafd.jpg

1. Перша порада – готуватися

Підготовка перед співбесідою є критично важливою. Необхідно вивчити інформацію про компанію, дослідити деталі про свого потенційного співрозмовника, та підготувати заздалегідь свої відповіді та презентацію. У співбесіді кандидат має створити відповідне враження про себе, показати свою адекватність, конструктивний підхід та професіоналізм. Навіть якщо компанія не має попередньої інформації про кандидата, це не звільняє його від відповідальності за правильну підготовку та впевнену поведінку під час співбесіди.

Перші враження неможливо змінити, тому важливо готуватися і налаштовуватися на те, щоб вони були найкращими. Другого шансу не буде, тому варто докладати зусиль для успішної співбесіди.

2. Зосередитися і уникати нервового стану

Почати розмову з легких тем, як, наприклад, погода, стан доріг або події, що трапилися нещодавно, такі як корпоративне свято або спортивні перемоги, може створити приємну атмосферу під час співбесіди. Це створить можливість зняти напругу, підготувати співрозмовника до співбесіди і надати вам час заспокоїтися, зібратися і не нервувати.

Не рекомендується обговорювати політичні теми або актуальні події, оскільки ваші погляди можуть відрізнятися.

news1630760335.png
собес-738x490.jpg

3. Не перетворюйте розмову в монолог

  Небажано відразу виголошувати готову промову повністю. Спочатку слухайте і вивчайте, яку саме людину шукає компанія. Потім адаптуйте свої відповіді. На початку співбесіди слухайте більше, ніж говорите – це важливо.

  Дуже часто стається так, що кандидат у стресовій ситуації починає розповідати про себе, але виносить не те, що очікували почути. При цьому він може мати всі необхідні компетенції для певної посади, але під час співбесіди не може правильно висвітлити свій досвід та знання, не наголосивши на ключових для роботодавця якостях. Це може створювати враження у інтерв'юера, що кандидат не підходить для даної посади.

4. Встановіть відкритий та довірливий контакт

  Комунікація стає значно успішнішою, якщо між співрозмовниками встановлюється довірчий контакт. Термін "раппорт" означає "динамічний стан, що виникає під час комунікації, коли підвищується взаєморозуміння та створюється відчуття глибокої довіри". Цей неусвідомлений раппорт є важливим для успіху зустрічі.

  Щоб отримати довіру від людини, яка вас не знає, необхідно вести розмову на спільній мові, використовуючи зрозумілі слова. Це вимагає вміння слухати і чути співрозмовника.

  Підлаштування важливе, оскільки лише 7% сприймається тим, що людина говорить, 38% - як вона це говорить, і 55% - мова тіла (за даними Пітера Томсона, автора книги "Самовчитель спілкування").

unnamed.jpg
2.png

5. Спробуйте виступати як модератор розмови.

  З допомогою розумних питань можна створити діалог, що дозволить вам контролювати розмову і відчувати себе комфортно. Питання повинні стосуватися бізнесу компанії, стратегії, шляхів досягнення цілей, ролі та очікуваного внеску фахівця у ці цілі. З ваших запитань роботодавець повинен зрозуміти, що ви серйозно ставитеся до пропозиції, глибоко вивчаєте ситуацію та вже відчуваєте співпричетність з компанією і командою.

6. Дбайте про свій зовнішній вигляд.

  Перше враження про людину складається протягом перших 30-40 секунд зустрічі. Дружелюбний вираз обличчя, природність рухів та охайний, привабливий зовнішній вигляд є ключовими факторами, що викликають симпатію співрозмовника. На співбесіді важливий діловий стиль.

YTRjYTkuanBlZw.jpeg
OS5qcGc.jpg

7. Презентуйте себе

На співбесіду ви приходите, щоб представити, "продати" себе. Будьте комунікабельними, готово відповідайте на питання. Фраза "прочитайте моє резюме, там все написано" може вплинути негативно на вашу позицію.

yak-projty-spivbesidu.jpg

8. Будьте готові ділитися інформацією

  Будьте привітними, відкритими та готовими ділитися інформацією. Іноді кандидати відмовляються відповідати на питання, пояснюючи це комерційною таємницею, хоча всю інформацію можна знайти в Інтернеті. Така поведінка може викликати здивування у роботодавців.

  Не реагуйте обуренням, якщо вам задають питання про особисте життя (статус шлюбу, наявність дітей). Роботодавець просто хоче побачити в вас надійного та стабільного працівника. Проте, буває ситуація, коли кандидат розповідає занадто багато особистої інформації, яка абсолютно не відноситься до співбесіди. Важливо знати міру в усьому.

9. Співпрацюйте з досвідченим рекрутером

  Часто талановитих кандидатів можуть пропустити, оскільки ніхто не порекомендував їх. Я раджу розглядати варіанти роботи через кадрові агентства. Досвідчений рекрутер знає, як ефективно представити переваги кандидата та на що звернути увагу роботодавця, щоб той розглянув вашу кандидатуру.

news1630586230.png
yak-pidgotuvatysya-do-spivbesidy.jpg

10. Більше беріть участь у співбесідах

  Кожна нова співбесіда – це можливість здобути досвід, який робить вас мудрішими, більш професійними і впевненими в собі. Навіть якщо ви не плануєте змінювати роботу зараз, такі періодичні інтерв’ю дуже корисні. Вони дозволяють оцінити вашу поточну позицію на ринку, визначити свої можливості, розширити ділові контакти і своєчасно зрозуміти, чи не настав час змінювати місце роботи.

bottom of page