top of page
3.png
3.png

РЕЗЮМЕ

  РЕЗЮМЕ (хід, опис життя на латині) представляє собою документ, в якому претендент на робоче місце подає роботодавцю коротку позитивну інформацію про себе.

  Резюме служить основою для запрошення на співбесіду з роботодавцем.

ПРАВИЛА НАПИСАННЯ РЕЗЮМЕ

  1. Використовуйте для резюме найкращий папір, чіткий, гарний шрифт, витримуйте єдиний стиль викладу і написання;

  2. Потурбуйтесь про читабельність вашого тексту: не зловживайте екзотичними, малорозбірливими шрифтами – текст повинен читатись легко, без будь-яких зусиль;

  3. Контролюйте обсяг тексту. Резюме повинно займати не більше 1-2 сторінок;

  4. Використовуйте поділ тексту на смислові блоки. Це покращує читабельність і додає тексту естетичності;

  5. Викладайте інформацію лаконічно, конкретно, правдиво;

  6. Описуйте в резюме тільки позитивні якості;

  7. Вказуйте тільки ту інформацію, яку Ви можете повністю підтвердити;  

  8. Не допускайте орфографічних, граматичних та друкарських помилок;

  9. никайте використання будь-яких абревіатур та малознайомих термінів;

  10. робіть резюме привабливим за формою та легким для сприйняття.

ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ РЕЗЮМЕ ДЛЯ МОЛОДИХ ФАХІВЦІВ

Сувора відповідність вакансії

На початку резюме вкажіть посаду, що Вам цікава. Краще, якщо позиція, на яку Ви претендуєте, буде називатися так само, як і вакансія, – тоді Ваше резюме скоріше приверне увагу.

Діловий стиль

Шапка резюме – це «паспорт кандидата», при вивченні якого роботодавець складає певну думку про шукача, і виявлена при його заповненні акуратність зіграє на Вашу користь.

Адекватний розмір зарплати

У графі «Очікуваний рівень доходу» переважніше вказати «за домовленістю» – таке формулювання значно розширює коло пошуку роботи. У цей час можливість одержати необхідні для подальшого професійного та кар’єрного росту навички й досвід для Вас є важливішою, ніж висока зарплата. Роботодавці не хочуть платити вчорашнім студентам високу заробітну плату, проте готові вкладати сили та час у навчання молодих фахівців (що розцінюється як фінансова інвестиція). Якщо Ви розділяєте таку точку зору, то, можливо, саме Вас візьмуть у команду.

Освіта

Місце навчання – основний пункт резюме молодого фахівця, адже отримана спеціальність – це практично єдине, чим випускники можуть похвалитися. Вкажіть повну назву навчального закладу, роки навчання, факультет, назву спеціальності. Але не варто обмежуватися тільки цими відомостями – краще розписати Ваші досягнення максимально докладно.

Курси та тренінги – опишіть їх у розділі «Додаткова освіта».

Акцент на практичні навички

Розділ «Досвід роботи» викликає в молодих фахівців найбільше питань: що писати, якщо фактично ніякого досвіду роботи ще немає? Що можна відтворити в тій частині резюме? Навчальну практику та стажування – більшість вишів відправляють студентів на профільні підприємства, де можна отримати уявлення про професії та досвід роботи. Непрофільний досвід роботи – практично всі студенти трохи працюють під час навчання. Обов’язково зазначте цей досвід у резюме, навіть якщо робота не мала відношення до Вашої майбутньої професії.

Додаткові знання та навички

У цьому розділі потрібно вказати все, що може стати в нагоді на роботі на бажаній посаді: іноземні мови, володіння ПК, наявність посвідчення водія тощо.

Особисті відомості: сподобатися роботодавцеві

Ключові навички, участь у конкурсах і олімпіадах, особисті якості – це все також може зацікавити роботодавця.

 

СТРУКТУРА РЕЗЮМЕ

Основні особисті дані

Ім’я та прізвище (по батькові можна й не писати), дата народження, адреса, телефон (домашній, контактний, робочий, включаючи код міста, але робочий лише у тому випадку, якщо у Вас є достатньо часу і можливості говорити під час роботи), адреса електронної пошти.

Мета пошуку роботи

Зазначте, яку роботу Ви шукаєте, на яку посаду претендуєте. У формулюванні мети повинен бути короткий опис посади, на яку Ви претендуєте і з яких причин, рамки професійних інтересів.

Освіта та професійна підготовка

Коротко вкажіть на найважливішу для потенційного роботодавця інформацію про Ваші професійні навики, сильні сторони і досягнення. Перелічіть усі навчальні заклади, курси, які Ви закінчили, отримані спеціальності. Молодим фахівцям та студентам через відсутність досвіду роботи необхідно приділити особливу увагу заповненню цього розділу; сконцентрувати увагу на тих функціональних обов’язках, які вони виконували під час проходження практики. Можна повідомити про нагороди, звернути увагу на дисципліни, що можуть бути придатними на новій роботі.

Досвід роботи

Це найважливіший блок резюме, в якому описується досвід роботи приблизно за останні 10 років. Подається у зворотньо-хронологічній послідовності (спочатку вказується останнє місце роботи), наголос робиться на найважливішій інформації. Вкажіть дату початку і закінчення попередньої роботи, назву організації, посади. Уникайте прогалин у Вашій трудовій діяльності. Якщо на якомусь проміжку часу Ваша трудова діяльність буде дуже насиченою – узагальніть. Використовуйте таку схему: назва компанії; напрям роботи компанії; термін роботи; посада (або декілька, якщо кар’єра розвивалася успішно); посадові обов’язки; професійні навички та досягнення.

Додаткова інформація

Містить такі відомості, як знання мов, уміння користуватись комп’ютером (можна перелічити програми, якими володієте), ділові риси, наявність прав водія тощо. Захоплення треба згадувати лише у випадку, коли воно тісно пов’язане з бажаною роботою. Зазначте, що в разі потреби будуть надані рекомендаційні листи.

bottom of page